درس و تلاوت قرآن با هم

gh.jpg

«سید حسین سیدمهدی جاسبی» متولد دهه ۸۰ در تهران، قاری قرآن و رتبه یک کنکور ریاضی ۱۴۰۱ است و قصد دارد در رشته کامیپوتر دانشگاه شریف به تحصیل ادامه دهد. او علاوه بر تحصیل، به حفظ و قرائت قرآن نیز از کودکی در همت گماشته است و نشان داد که بدون کلاس و هزینه می توان موفق شد و غول کنکور را شکست داد.

سید مهدی جاسبی می گوید: «چون کلاس کنکور شرکت نکردم، نمی توانم دقیق بگویم که آیا در رتبه برتر شدن تاثیر دارد یا خیر. کتب درسی در روند مطالعاتیم تأثیر بسیاری داشت، اما کتاب‌های آموزشی نقش به‌سزایی را در قبولی و کسب این رتبه داشتند.»

علاقه‌مندیش به قرآن سبب شد تا در روزهای کنکور، هم به درس و هم به تلاوت قرآن بپردازد. سیدمهدی جاسبی می گوید: این موفقیت را پیش از هر چیز از الطاف الهی می‌دانم و معتقدم انس با قرآن و حضور در جلسات قرآن توانسته در این مسیر پیشرفت تأثیر مثبت داشته باشد. او از زمان کودکی به حفظ قرآن می‌پرداخت و در جلسات قرآن استاد هادی رحیمی شرکت می‌کرد و تمریناتش را تا آخرین روزهای سال گذشته به صورت منظم ادامه داد.

وی عنوان کرد: «به مهاجرت به هیچ عنوان فکر نمی کنم و قصد خدمت به کشور را دارم. به همه نوجوانان و جوانان توصیه می‌کنم که اول به خدا توکل کنند و بعد به اهل بیت(ع) متوسل شوند و از هیچ تلاشی برای موفقیت دریغ نکنند.»


XML دیدگاه ها: RSS | Atom

دیدگاه‌ها